Czasami przeszkadzają nam liczne mity otaczające ten napój, aby napić się aromatycznej kawy. Co więcej, w większości nie odpowiadają rzeczywistości.

Popołudniowa kawa powoduje bezsenność

Tak, kofeina jest środkiem pobudzającym. Ale kofeina z popołudniowej filiżanki zostanie usunięta z organizmu w ciągu czterech do siedmiu godzin. Jeśli wypijesz kawę o trzeciej nad ranem, nie przeszkodzi ci to w spokojny sen.

Do zrobienia kawy potrzebujesz wrzącej wody

Jeśli temperatura wody przekroczy 95 stopni Celsjusza, kawa może mieć gorzki lub przypalony smak.

Kawa odwadnia organizm

To nie prawda. Zobacz, ile H2O jest w Twojej filiżance. Woda neutralizuje działanie kofeiny.

Filiżanka kawy pomaga wytrzeźwieć

Kawa może pomóc osobie nietrzeźwej poczuć się odświeżona i opanowana. Ale, jak pokazało badanie Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, sytuacja tylko się pogarsza. Kawa nie neutralizuje działania alkoholu, ale osoba błędnie uważa, że ​​jest w stanie, na przykład, prowadzić samochód i wpada w niebezpieczne sytuacje.

Kawa pomaga schudnąć

Na pewno nie w ten sposób. Kofeina nieznacznie przyspiesza metabolizm, ale nie wystarcza do długotrwałej i znaczącej utraty wagi. Kawa może na chwilę ugasić głód, ale nie ma dowodów na to, że może pomóc w odchudzaniu.

Kawa przestaje rosnąć

To bajki, które pojawiły się znikąd. Nauka nie jest tego świadoma.

Kofeina jest silnie uzależniająca

Jest w tym trochę prawdy, bo kofeina pobudza układ nerwowy, przez co wywołuje pewną zależność. Ale uzależnienie trwa nie dłużej niż jeden lub dwa dni.

Kawa powoduje choroby serca, raka, osteoporozę i wściekliznę

Umiarkowane spożycie kawy — do trzech filiżanek dziennie — nie jest szkodliwe dla zdrowia. Może przez pewien czas zwiększać ciśnienie u pacjentów z nadciśnieniem, ale w żaden sposób nie wpływa na wzrost cholesterolu, choroby układu krążenia czy wściekliznę. Szczególnie wścieklizna. Wręcz przeciwnie, wiele badań dowiodło, że kawa ma właściwości zdrowotne.

Kobiety w ciąży nie powinny pić kawy

Kawa nie szkodzi nienarodzonemu dziecku, chociaż lekarze zalecają kobietom ograniczenie spożycia tego napoju do jednej filiżanki dziennie. Badania nie potwierdzają, że kofeina jest szkodliwa dla zarodka, ale przedostaje się do niego przez łożysko, więc bądź ostrożny.

Im ciemniejsza pieczeń, tym mocniejszy napój

Wręcz przeciwnie, smażenie spala kofeinę i dodaje kwaśnego smaku. W ten sposób doszliśmy do wniosku, że kawa nie szkodzi orgazmowi i pięknemu wyglądowi. Aby mieć dobre zdrowie i wygląd, używaj leków takich jak FEG (na porost rzęs), balsamów (na włosy, skórę) lub witamin (dla zdrowej cery).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image