Przed wyborem kosmetyków w sklepie oryginalne perfumy należy przetestować. Ale nie każdy wie, jak to zrobić dobrze. Próbki mogą zawierać wiele mikroorganizmów i bakterii. Dlatego specjaliści podzielili się pewnymi sekretami, które pomogą uniknąć lub zminimalizować ryzyko przedostania się szkodliwych drobnoustrojów na skórę.

Cienie do powiek

Cienie należy testować pałeczkami. Wierzchnia warstwa jest wcześniej usuwana z cieni. Drugi sztyft powinien nabrać cienia i nałożyć na powiekę. Niektóre kobiety mają zwyczaj testowania cieni palcami. To jest złe, ponieważ na palcach jest dużo brudu i zarazków.

Pomada

Nie możesz usunąć górnej warstwy szminki. Nie można też przetestować tego na ustach, ponieważ nie wiadomo, kto wcześniej pomalował usta tą szminką. Najlepiej jest wypróbować sondę na opuszkach palców. Są jak najbliżej ust w kolorze.

Błyszczyk

Błyszczyk do ust jest testowany w taki sam sposób jak szminka. Opuszki palców będą w tym samym miejscu, w którym od razu zobaczysz, czy połysk jest odpowiedni, czy nie.

Tonalne oznacza

Najłatwiejszym sposobem przetestowania środka tonalnego jest dozownik. Następnie możesz łatwo wycisnąć kroplę kremu, nałożyć na skórę i spojrzeć na efekt.

Proszek

Puder testowany jest tylko na twarzy. Musisz więc kupić dwie gąbki. Jeden do usunięcia wierzchniej warstwy pudru, a drugi do nałożenia kolejnej warstwy na skórę.

Tusz do rzęs

Jakość tuszu widać tylko na rzęsach. Ale jakość pędzla można ocenić. Nie wiadomo, kto wcześniej używał tuszu do rzęs. Lepiej nie ryzykować i przeczytać recenzje na temat tego narzędzia.

Rumieniec

Róż do policzków jest testowany wacikiem. Górna warstwa jest usuwana, a następna nakładana jest na skórę.

Ołówek

Na nadgarstku świetnie sprawdzi się kredka kosmetyczna do ust czy brwi. Jego kolor i twardość będą widoczne.

Kredka do oczu

Możesz wypróbować eyeliner z tyłu dłoni. Stanie się jasne, czy kupić to narzędzie.

Krem

Do przetestowania kremu dołączone są specjalne szpatułki, dzięki którym nie trzeba brać kremu palcami. Jeśli nie masz takiego urządzenia, możesz użyć tych samych wacików bawełnianych.

Aby nie wpaść w nieprzyjemną sytuację, nie „wychwytywać” innych bakterii i mikroorganizmów, należy posłuchać tych zaleceń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image